Czyściki do pędzli, czyli o tym, że higiena pędzli jest ważna

Pędzle do makijażu to akcesoria, bez których nie udałby się żaden make-up, nawet wykonywany ręką mistrza wizażu. Każdego dnia pędzle dotykają produktów oraz twarzy, a resztki kosmetyków stają się pożywką dla bakterii. Dlatego tak ważne jest czyszczenie pędzli tak często, jak się da. Ale czy robisz to w prawidłowy sposób? Sprawdź, jak mogą ci pomóc czyściki do pędzli i w jaki sposób wyczyścić swoje akcesoria, korzystając z tego typu przyrządów.

Czy czyściki do pędzli są potrzebne, czyli po co właściwie myć pędzle?

Czyściki do pędzli, czyli o tym, że higiena pędzli jest ważnaWiele osób powie, że chodzi tu głównie o względy estetyczne, ale nie jest to cała prawda. Oczywiście, pędzle czyste wyglądają ładniej niż zabrudzone, ale najważniejsza jest kwestia higieny. Warto tu także wspomnieć, że pędzle, o które regularnie się dba, dłużej będą bez zarzutu spełniać swoje funkcje. A czyste włosie ułatwia poprawną aplikację produktu i zapobiega mieszaniu się pigmentu.

Okazuje się, że akcesoria stosowane do makijażu mają wpływ na stan naszej skóry. Innymi słowy, bardzo często mogą one powodować wypryski i niedoskonałości. Pojawiają się one w wyniku używania brudnych pędzli, ponieważ resztki kosmetyków pozostałe we włosiu stanowią idealną pożywkę dla bakterii. Dotyczy to szczególnie pędzli do aplikacji produktów płynnych.

Jak czyścić pędzle – czyściki do pędzli

Pędzle warto czyścić regularnie, a częstotliwość ich mycia zależy od przeznaczenia pędzli. Te do produktów sypkich czyścimy średnio co 3-5 dni, natomiast te do płynnych produktów, takich jak podkład czy krem, po każdym użyciu. A w jaki sposób zrobić to najbardziej efektywnie?

Z pomocą przychodzą czyściki do pędzli, silikonowe akcesoria w różnych kształtach, na przykład serduszka, jakie ma w swojej ofercie sklep ToolsForBeauty. Jak to działa?

najpierw zmocz pędzle, ale uważaj, by woda nie dostała się do skuwki. Włosie kieruj ku dołowi.nałóż okrężnymi ruchami szampon lub mydło na pędzelpora na czyścik – przyłóż pędzel do czyścika i wykonuj posuwiste lub okrężne ruchyzmyj mydło z pędzla i wyciśnij wodę.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/54-czysciki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.